Je mi 18 let. Bydlím s rodinou v Třebíči. Studuji zdejší gymnázium. Masožravky pěstuji od roku 2008. Od té doby mám bezmála 20 zdravých exemplářů rostlin.
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

web Martina Malouška

 

jaro 2010

Jaro je konečně tady.
24. 3. 2010 - Ve znamení prací kolem přesazování, kontrola oddenků špirlic, čištění zimovišť, odstranění loňských listů a postupná aklimatizace.... 25. 3. 2010 Možná jste si všimli nové kolonky Prodej MR..... opravdu začne zde během dubna prodej masožravek....vysemenily se mi kapenzisky a vězte, že 150 semenáčků musí jít pryč z domu.... Jinak je budu muset vyhodit...a to je mi líto... 26. 3. 2010 - Utricularia sandersonii začala vítat jaro poupětem..... Konečně mi zase něco pokvete :-) Je den po velikonocích (6. 4. 2010) a opět píši deník. Okresní kolo mám za sebou a přineslo mi 2. místo + postup do krajského kola. Co se týče rostlin, tak dnes na seznam rostlin připisuji novou Drosera aliciae. Jinak bublinatky krásně začínají nakvétat a těším se na letošní léto..... toť pro dnešek vše a někdy naviděnou. 21. 4. 2010 - Konečně plně nakvetla Bublinatka (Utricularia sandersonii) do plného květu. Pokouší se mi nakvétat mucholapky, jenže jim vždy květní stvol odstřihnu, a't se nevysilují a mají na jaře výstavní pasti. Dále mi pokvete špirlice (Sarracenia leucophylla x flava) ... už se fakt těším. Příští týden bude ve znamení obhajoby krajského kola SOČky ... celkem se bojím. Dále mi přijde darlingtonie. To bude můj dárek k nedělním narozeninám. Určitě se brzy pochlubím. Tak zatím po chorvatsku: Dovidenia. 2. 5. 2010 - Tak SOČku mám za sebou a vynesla mi 2. místo. Naprostá spokojenost. Jinak rostlinky se probouzejí, je vidět, že jaro je v plném proudu :-D 24. 5. 2010 - Po delší odmlce se vracím k editaci svého webu. Konečně začal pracovat tým Cephalotus folicularis (JNN - Darwiniana). Co se týká mých rostlin. Špirlici narůstá stvol na 7 cm. Sarracenia flava vyhání první láčky vzhůru. Objebil jsem květ U. bisqamata. Dále jsem objednal u Jakuba Štěpána další bublinatky (U. monanthos, U. alpina) a také přijdou rosnatky. Teď však začnu žít projektem JNN. Teď se snažíme s Jakubem trochu zpřehlednit webovky.... moc mu děkuji :-) 26. 5. 2010 - Dnes jsem byl doslova zasypán novými masožravkami. Přišla mi zásilka bublinatek (alpina, monanthos) a rosnatek (D. pulchella) od Jakuba Štěpána. A také mi přišel balík plný rostlin druhu Cephalotus folicularis. Ty budou podstupovány pokusu Darwiniany JNN. Jarní deník končím dne 30. června.