Je mi 18 let. Bydlím s rodinou v Třebíči. Studuji zdejší gymnázium. Masožravky pěstuji od roku 2008. Od té doby mám bezmála 20 zdravých exemplářů rostlin.
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

web Martina Malouška

 

zima 2009 - 2010

Letošní zima je tradičně tragédií mých rosnatek. Ještě, že mám zásobu semen. Letos
jsem se zúčastnil soutěže o členství v CCPS (viz. můj počin:
http://masozravky.org/index.php?option=com_content&task=view&id=776&Itemid=142
Dále dělám na seminární práci z biologie. Jinak zatím snad vypadají rostliny (kromě rosnatek) dobře..... 2. 1. jsem ostříhal uschlé a omrzlé pasti S. psittacina. 23. 1. 2010 "Odumřelé" rosnatky se mi vrátily (viz. Tipy a triky), jinak seminárka pomalu finišuje. 24. ledna 2010: Pokud existuje masožravkářská sezona, tak ji právě zahajuji. V tomto období nám začínají dělat masožravky radost a probouzí se. Nebo některé nasazují na květ (viz. moje výzkumy - Sarracenia psittacina).
27. 2. 2010 - po dlouhé době aktualizuji :-D Sáry již pomalu, ale jistě probouzím.... Květ u sarracenia psittacina bohužel následkem nemoci rostliny uhynul. Jako lék na tuto bolest jsem si zakoupil kvetoucí špirlici.... nádherně kvete! Jaro se postupně projevuje na všech mých rostlinách. Jsou krásnější a vitálnější.
24. 3. 2010 - konečně konec zimy. Čeká mne obhajoba seminární práce před okresní komisí. Jinak bublinatka sandersonova (Utricularia sandersonii) nasadila na květ. Špirlice již nechávám přes noc bez obav venku. Tím se otužují. Dnes byla poprvé letos celá sbírka mimo zimoviště, protože bylo krásně. Teploměr se zastavil na bezmála 16 stupních. Tmto končím rubriku zima 2009 - 2010 ... jak bych ji hodnotil? Byla krutá, vzala mi životy špirlice Sarracenia psittacina, a začala hniloba oddenku Sarracena x catesbaei....snad jsem ji včasným zásahem zachránil.