Je mi 18 let. Bydlím s rodinou v Třebíči. Studuji zdejší gymnázium. Masožravky pěstuji od roku 2008. Od té doby mám bezmála 20 zdravých exemplářů rostlin.
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

web Martina Malouška

 

Výskyt

Masožravé rostliny rostou skoro ve všech klimatických pásmech s výjimkou polárního, subpolárního a pouští. Můžeme na ně narazit v tropickém deštném pralese nebo dokonce v rybníku. V České Republice máme také masožravky, o kterých se zmíním dále.
Rostliny rostou v močálech, rašeliništích, ve vodě a na trvale mokrých půdách. Tyto půdy jsou chudé na živiny, proto u rostlin vzniká masožravost. Rostliny jsou skoro celoročně ve vodním prostředí. Ke svému životu potřebují vysokou relativní vzdušnou vlhkost (RVV). Ačkoli se zdá, že tyto rostliny hmyzí potravu potřebují nutně k přežití, není to až tak úplně pravda. Ve skutečnosti hmyzí složka tvoří jakési zpestření jídelníčku, či doplněk stravy.