Je mi 18 let. Bydlím s rodinou v Třebíči. Studuji zdejší gymnázium. Masožravky pěstuji od roku 2008. Od té doby mám bezmála 20 zdravých exemplářů rostlin.
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

web Martina Malouška

 

zařazení do systému rostlin

Abychom se o těchto krasavicích něco více dozvěděli, musíme je zařadit do botanického systému. Masožravé rostliny patří do skupiny cévnatých rostlin (Tracheophyta). Cévní systém je projevem modernizce, která způsobila přesun rostlin z vodního prostředí na souš. Rozdíl cévnatých rostlin od těch ostatních způsobují: zpevnělé stonky, kořeny, průduchy, odolná semena, chráněná v semenících.
Masožravé rostliny patří mezi nejmodernější rostliny – krytosemenné. Archaičtí příbuzní masožravých rostlin jsou v řádu šácholanokvětých (Magnoliales).
Nejdříve se seznámíme s některými čeleďmi masožravých rostlin (více se dozvíte v popisech rodů): rosnatkokvěté (Droseracae), lomikamenokvěté (Safrigales), Špirlicokvěté (Sarraceniacae), láčkovkokvěté (Nepenthacae), …
Dalším taxonem jsou rody: mucholapky (Dionaea), rosnatky (Drosera), špirlice (Sarracenia), láčkovky (Nepenthes), tučnice (Pinguicula), bublinatka (Utricularia), a další.