Je mi 18 let. Bydlím s rodinou v Třebíči. Studuji zdejší gymnázium. Masožravky pěstuji od roku 2008. Od té doby mám bezmála 20 zdravých exemplářů rostlin.
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

web Martina Malouška

 

kde pěstujiBOX

Tak jsem si splnil malý sen...konečně mám paludárium. Sice trochu primitvní, ale přece ;-) . Vyřešil jsem to plastovým boxem na ovoce, zeleninu a další potraviny. Udržuje vyšší vlhkost...což je dobré pro masožravky... Do doby zakoupení jsem měl problém s prarodiči, kteří mě "napomínali" na to, že vlhkost z květináčů stoupá, abych kytky vyhodil....však znáte to. 3 generace 1 katastrofa. Větrání boxu je pomocí hrdla PET láhve (kouká z rukojeti na pravém boku boxu). Když otevřu okno, otevřu i PET víčko. V boxu žijí láčkovky (alata, ventrata, viellardii), terestrické bublinatky a rosnatky (Drosera capensis, Drosera venusta). Další funkcí boxu bude v létě nádrž na dešťovou vodu, které je v tomto období nedostatek. Průměrná vlhkost uvnitř boxu se pohybuje kolem 70 - 80 %. Teď nově tam mám misku s vodou na pozorování prvoků pod mikroskopem.
Skončila první zima. Box se mi osvědčil a myslím, že peníze investované so boxu se dají považovat jako dobře vyložená investice. U láčkovek nazasychají zárodky láček. Proto se můžu v létě těšit, doufám, na pořádnou úrodu. Vím, že bych neměl dělat ničemu reklamu, ale box je to nejlevnější a nejlepší řešení pro ty, kteří si nechtějí kupovat za drahé peníze akvária. Blíží se léto a z boxu bude nádrž na dešťovou vodu. Kolem září se začne zase měnit na zimoviště.SKLEP


Sklep je podzemní. Je v něm studáka. Voda bohužel obsahoje mnoho radonu. Velikost sklepa je asi 2 x 2 metry a 1,75 metru vysoký. RVV je kolem 80%, teplota léto 15 st. C., zima kolem 2 st. C. , sklep je asi 2m pod povrchem zemským.
Po zimě se hlásím zpět. Sklep se mi osvědčl celkem dobře. Letos vinou silných mrazů trochu promrzl. Mucholapky a širlice přežily. Vypadají po zimě ve sklepě lépe, jak po zimě strávené na parapetu.