Je mi 18 let. Bydlím s rodinou v Třebíči. Studuji zdejší gymnázium. Masožravky pěstuji od roku 2008. Od té doby mám bezmála 20 zdravých exemplářů rostlin.
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

web Martina Malouška

 

začátky

Můj zájem o rostliny trvá někdy od druhé třídy, kdy jsem dostal svoji první africkou fialku (Saintpaulia ionantha) za samé jedničky.
Svoji první masožravku jsem vlastnil v roce 2004. Byla to láčkovka (Nepenthes x Ventrata), která nedostatkem mých znalostí uhynula. Díky této rostlině jsem si podal ruku s prezidentem Václavem Klausem. (Šel jsem ji koupit a na návštěvě Třebíče byl prezident. Souhrou okolností jsem se k němu dostal a ruku si s ním podal.)
Na masožravky jsem si nevzpomněl až do 19. června 2008. Toho data totiž naše škola pořádala zájezd do ZOO ve Dvoře Králové nad Labem. V jednom stánku se sukulenty se doslova vyjímala mucholapka podivná (Dionaea muscipula). Já jsem jejímu kouzlu podlehl a koupil si ji. Málem mi umřela, ale asi mne měla tak ráda a vydržela další rok, kdy jsem zjistil, jak se má pěstovat. Neskončilo to však mucholapkou, ale následovaly láčkovky, špirlice (jim jsem doslova podlehl), rosnatky, tučnice a poslední přírůstky byly bublinatky. V součastnosti mám něco kolem 40 rostlin a další neustále přibývají. Místa však stejnou měrou bohužel ubývá.